Blog

Gaudinin Evleri

21 Temmuz 2022
Gaudinin Evleri

Dahi Mimar Gaudi ve Eserleri

Nedense ev deyince aklıma önce kendi evim sonra da Gaudi’nin Evleri geliyor.

Gaudi deyince ise akla en önce Sagrada Familia geliyor. 1882 yılında yapımına başlanmış olan ve ne yazık ki mimarın ölümü ile yarım kalan şaheser.

Evim Artık Düzenli

14 Mart 2022
Evim Artık Düzenli

“Küçük el havluları nerede?”

“Tokamı bulamıyorum…”

“Kırmızı kalemimi gördün mü?”

“Çoraplarımı nereye koydun anne?”

Bugün ne pişiriyorsunuz bakalım?

07 Ocak 2022
Bugün ne pişiriyorsunuz bakalım?

Evet Hanımlar!

Bugün ne pişiriyorsunuz bakalım? Aman aman güzelim patlıcan musakka kokuları geliyor… Yanında domatesli bulgur pilavı ve cacık… Aaa komşu da biber dolması yapıyor galiba, mis gibi… Ben de bir anne keki kokutayım bari evi…

HANIMLAR!

07 Ocak 2022
HANIMLAR!

Hayat herkes için keyifle ama en çok zorluklarla dolu bir pazar yeri gibidir. Bütçenizi sağlığınız ve psikolojiniz olarak düşünürsek renk renk, çeşit çeşit ürünlerden sadece ihtiyacınız olan kadarını doğru seçimlerle alırsanız çok kıymetli ve geri dönüşü mümkün olmayan zamanınızı boşa harcamamış olursunuz.

MEVLANANIN YEŞİL KUBBESİ

03 Ocak 2022
MEVLANANIN YEŞİL KUBBESİ

"Yesil Kubbe" olarak bilinen Kubbe-i Hadra Mevlana Müzesi olarak bilinir.Mevlana müzesindeli en kapsamlı restorasyon çalışması tamamlandı.

Evin Tan Zamanı

02 Ocak 2022
Evin Tan Zamanı

Sabah tatlı bir uykudan uyanmışım. Uyanır uyanmaz kendimi bir karmaşanın tam ortasında buluyorum. Hangi yana baksam çözümsüzlük. Sürrealist bir görüntünün tam ortasında buluyorum kendimi.Aklım başımdan gidiyor bir kör kuyuda hissediyorum kendimi. Hep dağınık önüm , arkam, sağım solum. Örümceğin ağına takılmış mecalsiz bir tutsak gibiyim. Ben bu evi düzeltip işe nasıl yetişeceğim? Allahım çözülsün ne olur bu karmaşa. Benim de akşam eve geldiğim zaman düzenli bir evim olsun. Bir dağınıklık alemindeyim ki arkadan ittiler, kimse söylemedi bunun böyle olacağını.

Peştemal Hakkında Bililnmesi Gerekenler

25 Kasım 2021
Peştemal Hakkında Bililnmesi Gerekenler

Kültürümüzün vazgeçilmesi mümkün olmayan aktörlerinden peştemal, hamam, banyo, spa ve plajlarda kullanılan  bir tür dokuma. Osmanlı hamamlarından bugüne kadar uzanan tarihine ve aslına uygun olarak dokunarak çağdaş ile gelenekseli buluşturur ve dünya plajlarında esen yeni trend haline gelmiştir.  İnce ve hafif yapısına bakmayın Türk havlusu peştemal çok emici, çabuk kuruyan, az yer kaplayan bir havsız havludur.
Peştemal Nedir?

ÇEYİZ SANDIĞI

27 Eylül 2021
ÇEYİZ SANDIĞI

“Barış için yatağa girin”
John Lennon
John Lennon bu sözü ile yatağın önemine vurgu yaparken, ünlü bilge Osho'nun akşam olup yatağınıza girdiğinizde serin nevresimlerinizi hissetmenin de özgürlüğe açılan kapı meditasyonun önemli bir yolu olduğunu vurguluyor.

Dünyanın En Ünlü Türk Tatlısı Baklava

21 Eylül 2021
Dünyanın En Ünlü Türk Tatlısı Baklava

Zengin Türk mutfağının en dünyaca meşhur tatlısı baklavadan sözedeceğiz bugün. Bu çok sevilen ve tarihi çok eskilere uzanan Türk tatlısını yapmak çok uğraş istese de sonuç mükemmeldir. Örneğin çok ünlü olan Gaziantep baklavası, kırk kat yufka ile yapılır. Baklava Türkiye denince akla ilk gelen şeylerden biridir. Dünyanın pek çok ulusu tarafından sevilen ve bilnen bir çok özel bir tatlıdır.

DESTANSI MOTİFLERİ İLE TÜRK HALI ve KİLİMLERİ

06 Ağustos 2021
DESTANSI MOTİFLERİ İLE TÜRK HALI ve KİLİMLERİ

Evimizi süsleyen Türk halılarının üzerinde ilmek ilmek hikayeler.

Zengin bir tarihi mirasa sahip olan Türk kültürünün tüm Dünya'da bilinen en önemli unsurlarından birisi de hala aslına sadık kalınarak dokunan ünlü Türk halı ve kilimleridir. Halı ve kilim dokuma sanatının, bitkisel boyaların karışımından oluşan renkleri ve sembol dili çok zor ama çok özeldir. Türk halısı ülkemizde tezgâhlarda incecik iplerle büyük emekler sarf edilerek dokunur.

1 2 3 4
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.