" />
Blog

Herşey Dükkanı

12 Mayıs 2021
Herşey Dükkanı

Girince bir an için bir çeşitlilik göze çarpar, sonra yerini şaşkınlığa bırakır.

İç Tasarımda İnstagramın En İyi Yedisi

08 Mayıs 2021
İç Tasarımda İnstagramın En İyi Yedisi

Merhaba, sevgili anneler... Bütün kalbimle diliyorum ki hepimiz harika bir anneler günü geçirelim. 

Sevgiler,

1-Amber Interiors

Los Angeles merkezli Amber Interiors stüdyosunun beyni ve iç mimarı Amber Lewis'tır. Uzman tasarım tavsiyeleri, Lewis'in tasarım sürecine farklı bakışı, , ilham veren iş insanlarıyla röportajlar ve hatta en son trendlerle dolu güzel bir yaşam tarzı blogu. Tamamen beyaz odalar Lewis'in ağırlıklı temasıdır. Tasarımcının sık sık modern çiftlik evi estetiğini sunmaktadır. (Ve merhaba, tekstil cenneti.
Öncesi ve sonrası öyküler; trend izcilik; tasarımcı ve sanatçı spotları; mobilya ve ev dekorasyonu toplamaları bütün bunları Amber Interiors'dan sağlayabilirsiniz.

Boğaziçinin İncileri İstanbul Yalıları

04 Mayıs 2021
Boğaziçinin İncileri İstanbul Yalıları

Çayımı yudumlarken Boğaz’ı seyrediyorum, aslında keşfediyorum. Boğaz’ın iki yakasına inci gibi dizilmiş yalıların en ince detaylarını yakalamaya çalışıyorum. Osmanlı dönemindeki 500’e yakın yalının ne yazık ki 360 tanesi günümüze kadar ulaşmış.Hepsi birbirinden şaheser İstanbul yalıları karşımda bütün azametiyle duruyor ve ben Orhan Veli'nin dediği gibi, İstanbul'u dinliyorum gözlerim kapalı.

Odunpazarı Evleri

02 Mayıs 2021
Odunpazarı Evleri

Odunpazarı Kentsel Sit Alanı

Odunpazarı semti Eskişehir'in  güneyindeki tepelerde bulunmaktadır. Geleneksel Anadolu mimarisine göre inşa edilen evler Türkiye'nin en güzel şehirlerinden biri olan Eskişehire daha da anlam yüklemekte ve güzelleştirmektedir.  Aslına sadık kalarak yaşamaya devam eden semt, kıvrım kıvrım yolları, eşi bulunmayan ahşap oymalarla süslenmiş bitişik nizam cumbalı evleri ve göz kamaştıran güzelliği ile günümüze kadar gelmiştir. Odunpazarı ''Tarihi ve Kentsel Sit'' olarak koruma altındadır.

Odun pazarı evlerinin korunma projesi bu Dünya kültür mirasının tanıtılmasını amaçlamakta ve birçok yerli ve yabancı turistin hayranlığını kazanmaktadır. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve bu Eskişehir Odun Pazarı Evleri nin 30 sokakta bulunan 300 ev, 3 Camii, 1 Külliye, 2 Kervansaray, 15 Çeşme, 1 Han’ın restorasyonu ve aslına uygun yapımı gerçekleştirilmiştir.

Güzel Atlar Ülkesi Kapadokya Evleri

27 Nisan 2021
Güzel Atlar Ülkesi Kapadokya Evleri

Peri bacaları, rüzgar, yağmur ve sellerin yanardağların püskürttüğü lav ve küllerden oluşan çökelti taşlarını aşındırarak meydana gelen koni biçimindeki yapılardır. Peri bacaları kule şeklinde olup tepelerinde kaya bloku bulunmaktadır. Kapadokya yani nam-ı diğer ''Güzel Atlar Ülkesi'', Peri bacalarına oyulmuş evler, yeraltı şehirleri ve kaya evleriyle görülmemiş yerleşim alanlarını barındırır. Kapadokya’daki kayalar ve peri bacaları tüf olduğundan oyma ve şekil verme işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir.

Mimari Şaheseri Mardin Evleri

21 Nisan 2021
Mimari Şaheseri Mardin Evleri

Güneydoğu Anadolu'nun antik çağlara uzanan şehri Mardin'in en önemli özelliği neredeyse kendisinden daha ünlü evleri.

Safranbolu Evleri

03 Nisan 2021
Safranbolu Evleri

Safranbolu Evleri 1998'de UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girerek Türkiye’nin bu listeye giren 9 kültürel varlığından biri oldu.Güzel bir haftasonu, güzel yemekler ve muhteşem bir mekana ne dersiniz. Batı Karadeniz’deki Safranbolu'nun ahşap konakları ile meşhur ilçesi Safranbolu ve çevresi işte tam aradığınız huzur.
Safranbolu’da gezilecek ve görülecek yerler, Safranbolu’da nerede ne yenir, Safranbolu’da nerede kalınır?

Hadi başlayalım.

Şanlıurfa Evleri

05 Mayıs 2021
Şanlıurfa Evleri

Harran Örenyeri

Mimarisi ile dikkat çekici Harran’ın meşhur konik külah biçimindeki evleri Harran Örenyeri olarak da anılmaktadır. Şanlıurfa'da bulunan Bu kubbeli evlerin tarihi MÖ’ye uzanmaktadır. Evler 1980’li yıllarda koruma altına alınmıştır. Döneme göre çok gelişmiş bir teknik ve mimari ile inşa edilen Urfa evlerinin içi yazın serin, kışın da sıcacık olur.

Battaniye Mevsimi

12 Şubat 2021
Battaniye Mevsimi

Kış ayları bizi üşüten soğuğuna rağmen tatlı tatlı yağan karı ile doğayı besleyen yağmuru ile insanı kendine hayran bırakan renkleri ile hemen hemen hepimizin sevdiği bir mevsimdir. Doğadaki uyanışa hazırlık kışı özel kılan önemli sebeplerdendir. Doğa ananın bizlere sunduğu bu güzelliği keyifle izlerken battaniyelerimize sarılıyoruz tabii.

Victoria

29 Mart 2021
Victoria

Ben her sabah değişik uyanırım.

1 2 3
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.